Şehirlerin atık yönetimi sorunlarına 2014 yılından bu yana akıllı çözümler sağlayan Onlab A.Ş., ONSENSE ürünü ile çöp konteynerlerindeki atık takip sorununa yenilikçi bir çözüm getiriyor. ONSENSE, konteynerlerde dolup taşma, atık toplama araçlarının dolu olmayan konteynerlere giderek trafiği meşgul etmesi, toplama rotalarının verimli şekilde belirlenememesi gibi sorunlara çözüm sağlıyor. ONSENSE konteynerlerdeki atık seviyesini ölçerek, atık toplamaaraçları için en uygun rotayı belirliyor.Böylece ONSENSE; daha az kamyon, yakıt tüketimi, iş gücü ve %50’ye kadar daha az maliyet ile şehirlerde daha hijyenik ve çevre dostu bir yaşamı mümkün kılıyor.

ONLAB A.Ş., ONSENSE ürünü ile belediyelerin ve atık toplama şirketlerinin en büyük sorunu olan atık yönetimine ekonomik ve çevreci bir çözüm getiriyor.

Atık toplama maliyetlerini %50’ye kadar azaltan ürün sayesinde daha az kaynak ile daha hijyenik şehirler bizleri bekliyor. sonik seviye sensörü ONSENSE, kablosuz haberleşme teknolojisi ile gerçek zamanlı doluluk takibi sağlıyor. Her konteynerden M2M teknolojisi ile alınan veriler Onlab bulut sunucularında işlendikten sonra atık toplama araçları için en kısa toplama rotası hesaplanıyor ve her araçta bulunan ekranlarda hesaplanan rotalar otomatik olarak görüntülenebiliyor.

Atık toplama işlemi esnasında sürücüler rotayı gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor.Geriye dönük detaylı raporlama ve geleceğe yönelik doluluk tahmini yapabilen sistem, istenilen şartlarda kullanıcıyı e-mail ve SMS ile bilgilendiriyor. Tüm atık tipleri ile ve piyasadaki tüm yeraltı ve yer üstü konteyner tipleri ile uyumlu çalışabilen ONSENSE, her türlü hava koşullarında çalışmaya elverişli ve IP-66 onaylıdır. Dahili pili sayesinde 10 yıldan daha uzun süre boyunca pil değişimi yapılmadan kullanılabilmektedir.

ONLAB Ar-Ge ekibi yeni ürünler için araştırmalarına devam ediyor! ONLAB, yeni nesil elektronik ve haberleşme teknolojilerini en güncel web servisleri ve veri analizi algoritmalarıyla birleştirmektedir.